„Włączmy się wspólnego działania – RAZEM PRZECIW AIDS”

gru

1 grudnia 2021r. odbyła się VI edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy na temat HIV/AIDS i STD pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – Razem przeciw AIDS” zorganizowana przez Łódzki  Oddział  Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Partnerem tego konkursu był Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.  Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich z województwa łódzkiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Podczas etapu szkolnego uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą na temat HIV/AIDS oraz chorób  przenoszonych drogą płciową (STD) rozwiązując specjalnie przygotowany  przez ekspertów Krajowego Centrum ds. AIDS test. Uczniowie, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania przeszli do etapu wojewódzkiego, który odbył się  w Centrum Dydaktyczno-Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.  Do finału konkursu zakwalifikowało się  50 uczniów  z 25 placówek oświatowych. Ich zadaniem było rozwiązanie  testu  składającego  się  z  60  pytań. Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów otrzymali statuetki oraz nagrody ufundowane przez PCK w Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Podczas konkursu obecni byli zarówno przedstawiciele samorządu województwa łódzkiego, PCK oraz uczelni tj. Pan Robert Baryła –  Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Michał Siemiński –  p.o. Dyrektora Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK oraz prof. Jolanta Kujawa – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu  Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która zachęcała do wczesnych działań profilaktycznych oraz podkreślała znaczenie  współpracy Wydziału Nauk o Zdrowiu z Łódzkim Oddziałem Okręgowym  Polskiego  Czerwonego  Krzyża.

Składamy serdeczne gratulacje laureatom konkursu !