V BIEG CHARYTATYWNY – BIEGAJMY OSOBNO, POMAGAJMY RAZEM

cze

Niezmiernie miło nam poinformować, że Pani dr n. o zdrowiu Monika Burzyńska zajęła III miejsce w kategorii: liczba kilometrów zliczona w aplikacji (klasyfikacja open kobiet). Ambasadorem biegu była również dr hab. n. o zdrowiu prof. uczelni Joanna Kostka, która propaguje ideę biegania i oferuje również wsparcie organizacyjne.

W dniu 20 maja odbyło się uroczyste podsumowanie II Wirtualnego Biegu UMEDU – BiegajMy osobno, pomagajMy razem  (www.umedbiega.umed.pl). Spotkanie otworzył prof. Waldemar Machała – Prorektor ds. Wojskowej Służby Zdrowia.

Dzięki specjalnej aplikacji uczestnicy mogli rywalizować w dwóch kategoriach – na największą liczbę zebranych kilometrów oraz na najszybszy bieg na 10 km. Pierwsza kategoria cieszyła się większą popularnością. Rywalizowało w niej 212 zawodników, którzy łącznie przebiegli 8335,5 km. Natomiast, najszybsi biegacze pokonali dystans 10 km w imponującym czasie 37 minut i 37 sekund.

Celem biegu była nie tylko sportowa rywalizacji, ale przede wszystkim zachęcenie do podjęcia regularnej aktywności sportowej. Dodatkowo w tym przypadku robiąc coś dobrego dla siebie można było zrobić coś dobrego dla innych. Środki z opłat startowych zostały w całości przekazane na cel charytatywny.

Wydział Nauk o Zdrowiu był licznie reprezentowany. Do biegu zgłosili się prawie wszyscy Dziekani:

– prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa

– dr hab. n. o zdrowiu prof. uczelni Joanna Kostka

– dr hab. n. o zdrowiu prof. uczelni Małgorzata Pikala

– dr hab. n. med. prof. uczelni Cezary Chojnacki

– dr hab. n. med. prof. uczelni Dariusz Timler

– dr hab. n. o zdrowiu prof. uczelni Ewa Borowiak

– dr n. med. prof. uczelni Jolanta Glińska

– dr n. o zdrowiu prof. uczelni Beata Leśniczak

i wielu pracowników Wydziału.

W imieniu władz oraz całej społeczności Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi składam wszystkim uczestnikom gratulacje i życzę utrzymania takiej imponującej aktywności fizycznej oraz dalszych sukcesów zawodowych i powodzenia w życiu osobistym.

Prof. Jolanta Kujawa
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu