UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA DYPLOMÓW ABSOLWENTOM WYDZIAŁU NAUK O ZDROWIU ORAZ NADANIE SYMBOLI ZAWODOWYCH ABSOLWENTOM KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO I POŁOŻNICTWO

sty

17 stycznia 2020 r., w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz nadania symboli zawodowych absolwentom Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dyplomy otrzymało 199. absolwentów.

W wydarzeniu uczestniczyły Władze Uczelni: Prorektor ds. Kształcenia – prof. Tomasz Kostka, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu – prof. Małgorzata Wągrowska-Danilewicz, Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa – dr hab. prof. uczelni Ewa Borowiak, Prodziekani Wydziału Nauk o Zdrowiu i Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa oraz Władze pozostałych Wydziałów Uczelni, a także przedstawiciele Władz samorządu terytorialnego, Władze i przedstawiciele organizacji środowisk pielęgniarek i położnych, zasłużone pielęgniarki i położne oraz bardzo licznie przybyli członkowie rodzin i bliscy absolwentów.

Podczas uroczystości uhonorowano absolwentów wyróżniających się najwyższą średnią ocen, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Władze Wydziału oraz Oddziału. Ponadto fundatorami nagród dla najlepszych absolwentów kierunków Pielęgniarstwo i Położnictwo były: Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Łodzi oraz Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Za działalność na rzecz Uniwersytetu Medycznego oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego wyróżniono absolwentów kierunku Pielęgniarstwo, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Wręczone zostały również nagrody za osiągnięcia sportowe i artystyczne przyznane przez Akademicki Związek Sportowy oraz Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który uświetnił również tę ważną Uroczystość.

Absolwentom gratulujemy i życzymy sukcesów!