WŁĄCZMY SIĘ DO WSPÓLNEGO DZIAŁANIA – RAZEM PRZECIW AIDS

gru

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, w dniu 30.11.2023 r. odbyła się VIII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy na temat HIV/AIDS i STD pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – Razem przeciw AIDS”, którego celem jest poszerzenie wiedzy wśród młodzieży dotyczącej zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami, a także promocja zachowań prozdrowotnych, w tym profilaktyka HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Konkurs zorganizowany został przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, zaś Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi był jednym z partnerów wydarzenia.

Konkurs został skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich z województwa łódzkiego. Konkurs odbywał się dwuetapowo. Podczas etapu szkolnego uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą na temat HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową (STD), rozwiązując test. Uczniowie, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania przeszli do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w każdej z kategorii otrzymali statuetki. Zdobywcom pierwszych pięciu miejsc w dwóch kategoriach wręczono nagrody pieniężne, jak również nagrody w postaci gadżetów ufundowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu obecni byli przedstawiciele PCK oraz uczelni:

Michał Siemiński– Dyrektor Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK oraz dr hab. n. med. Cezary Chojnacki, prof. uczelni – Prodziekan ds. Kierunku Dietetyka

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!