UMED laureatem konkursu Agencji Badań Medycznych

mar

AGENCJA BADAŃ MEDYCZNYCH rozstrzygnęła Konkurs otwarty na realizację badań epidemiologicznych dotyczących wielochorobowości (ABM/2023/3).

Spośród zakwalifikowanych 58 wniosków, najwyższą liczbę punktów i pierwsze miejsce na liście rankingowej uzyskał projekt „Biomedyczne i socjoekonomiczne uwarunkowania oraz konsekwencje zdrowotne i społeczno-ekonomiczne wielochorobowości w Polsce. Diagnoza epidemiologiczna, analiza wieloletnich trendów, propozycja programów interwencyjnych”.

Wniosek został przygotowany przez badaczy z Katedry Medycyny Społecznej i Zapobiegawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Wojciecha Drygasa, dr hab. n. med. prof. uczelni Magdaleny Kwaśniewskiej oraz dr hab. n. o zdrowiu prof. uczelni Małgorzaty Pikali. Wsparcie administracyjno-techniczne zapewniły mgr Aleksandra Gilewicz i mgr Iwona Stefanek z Działu Projektów Biura Nauki, Strategii i Rozwoju UM w Łodzi.

Konsorcjantami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będzie Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Na realizację badania przyznana została kwota 20 329 656,00 zł.

Serdecznie gratulujemy!