Studenci fizjoterapii na Kongresie European Alliance of Associations for Rheumatology 2023

Posted Opublikowane przez Kamil w Aktualności
cze
W dniach 31maja – 3 czerwca, studenci drugiego roku fizjoterapii Maja Juncewicz oraz Jan Pływaczewski wzięli udział w Kongresie EULAR23 w Mediolanie.
W czasie wydarzenia nasi studenci mieli okazję wysłuchania ciekawych wykładów dotyczących terapii pacjentów z chorobami reumatologicznymi, w tym dotyczących znaczenia fizjoterapii i aktywności fizycznej w terapii i profilaktyce tych chorób.
Podczas Kongresu organizowane były również zajęcia ruchowe, takie jak trening na siłowni, stretching czy taniec, w których przyszli fizjoterapeuci brali czynny udział. Studenci mieli również możliwość przetestowania urządzeń wykorzystujących nowych technologii w diagnostyce. Kongres był także doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów ze studentami z innych krajów.