PRZEDSTAWICIELE UCZELNI POWOŁANI DO KOMITETU REHABILITACJI, KULTURY FIZYCZNEJ I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ PAN

lut

W dn. 21 lutego 2024 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się wręczenie powołań dla nowo wybranych członków Komitetu Rehabilitacji Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk.

Wśród 30 powołanych przedstawicieli nauki polskiej znaleźli się również pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu:

• Prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa, która po raz drugi została Przewodniczącą ‑ elekt Komitetu
  • Prof. dr hab. n. med. Wojciech Drygas
  • Prof. dr hab. n. med. Anna Jegier
  • Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Miller
  • Dr hab. n. o zdr. Joanna Kostka, prof. UM

Serdecznie gratulujemy!

Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk powołany został w roku 1999 z połączenia dwóch komitetów: Komitetu Rehabilitacji oraz Komitetu Nauk o Kulturze Fizycznej Uchwałą Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk. Aktualnie działa przy Wydziale V Nauk Medycznych PAN.

Komitet jest samorządnym przedstawicielstwem uczonych reprezentujących dziedzinę nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w tym dyscyplinę nauki o kulturze fizycznej oraz innych nauk związanych z rehabilitacją. Jego działania służą integrowaniu środowiska naukowego całego kraju. Swym zakresem działania obejmuje problemy naukowe, dydaktyczne i organizacyjne rehabilitacji, wychowania fizycznego, sportu oraz turystyki i rekreacji. Do zadań Komitetu należy podejmowanie wszelkich działań służących rozwojowi dyscyplin naukowych reprezentowanych przez Komitet oraz wykorzystanie ich osiągnięć zgodnie z funkcją poznawczą badań naukowych oraz społecznymi potrzebami.