12. Europejska Konferencja Promocji Zdrowia

Posted Opublikowane przez Kamil w Aktualności
lip

W dniach 17-20 czerwca pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu UM w Łodzi pod kierunkiem dr hab. n. o zdr., prof. UM Magdaleny Wrzesińskiej oraz prof. Paolo Contu (Włochy) zorganizowali we współpracy z The International Union of Health Promotion and Education dwie międzynarodowe konferencje: 12. Europejską Konferencję Promocji Zdrowia oraz 7. Międzynarodową Konferencję Salutogenezy.

Konferencje były zorganizowane w Centrum Kliniczno- Dydaktycznym UM i zgroimadziły ponad 300 uczestników z 40 krajów. Spotkania te miały na celu ocenę aktualnego stanu wiedzy i praktyki w zakresie promocji zdrowia i salutogenezy oraz określiły przyszłe ścieżki postępu w tych obszarach z naciskiem na ułatwianie przemian zdrowotnych na każdym etapie życia. Badacze, praktycy w dziedzinie  promocji zdrowia i zdrowia publicznego wymieniali doświadczenia, nawiązywali kontakty i współpracę na szczeblu międzynarodowym.

Tematem przewodnim 12. Europejskiej Konferencji Promocji Zdrowia IUHPE było “Promocja zdrowia: Kształtowanie zmian na przestrzeni całego życia”. Przewodniczącą Komitetu Naukowego tej konferencji była prof. dr hab. n. med. Magdalena Kwaśniewska, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ds. Nauki oraz prof. Stephan Van Den Broucke (Belgia).