Wszystkie artykuły z luty, 2024

Konferencja Grotta

Posted Opublikowany przez Rafał Chęciński in Aktualności
lut
26

W dniach 16-17 lutego 2024 r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi odbyła się XIV Konferencja im. J.W. Grotta DIABETOLOGIA OPARTA NA FAKTACH (https://glc.edu.pl/konferencje/grott).  

Bogaty program konferencji, przygotowany przez Komitet Naukowy pod przewodnictwem Pani Prof. dr hab. n. med. Katarzyny Cypryk, Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz Katedry Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zgromadził liczne grono klinicystów, ekspertów, wybitnych autorytetów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.  

Uroczystego otwarcia Konferencji naukowej dokonała w imieniu organizatorów Pani Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Cypryk. Następnie Pani Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa oraz Pani Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi Dr n. med. Monika Domarecka pogratulowały organizatorom cennej inicjatywy a wykładowcom oraz uczestnikom konferencji życzyły owocnych obrad. 

W czasie Konferencji zostały wygłoszone dwadzieścia trzy prezentacje w ośmiu blokach tematycznych. Problemy kliniczne omawiane na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy z pacjentami z cukrzycą oraz przeglądu aktualnej literatury przedmiotu zostały przedyskutowane w gronie lekarzy, pielęgniarek i położnych różnych specjalizacji, sprawujących opiekę nad pacjentami z cukrzycą.  

Cenną inicjatywą organizatorów tej Konferencji była realizacja już po raz trzeci równoległych sesji dedykowanych lekarzom oraz pielęgniarkom i położnym. Podczas sesji pielęgniarskiej i położniczej  wyniki swoich badań prezentowały pielęgniarki, położne, nauczyciele akademiccy i studenci Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Konferencja była ważną płaszczyzną wymiany poglądów naukowych badaczy Diabetologii, Kardiologii i Pielęgniarstwa diabetologicznego.  Stanowiła ważne forum wymiany doświadczeń i przyczyniła się do dalszego zacieśnienia współpracy naukowców Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i innych ośrodków.  

Konferencja została wysoko oceniona przez  uczestników chętnie biorących udział  w licznych dyskusjach. Z uznaniem dla wysokiego poziomu doniesień naukowych i wspaniałymi wspomnieniami ze spotkań towarzyskich czekamy na kolejną XV edycję tej konferencji. 

PRZEDSTAWICIELE UCZELNI POWOŁANI DO KOMITETU REHABILITACJI, KULTURY FIZYCZNEJ I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ PAN

Posted Opublikowany przez Rafał Chęciński in Aktualności
lut
26

W dn. 21 lutego 2024 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się wręczenie powołań dla nowo wybranych członków Komitetu Rehabilitacji Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk.

Wśród 30 powołanych przedstawicieli nauki polskiej znaleźli się również pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu:

  • Prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa, która po raz drugi została Przewodniczącą ‑ elekt Komitetu
  • Prof. dr hab. n. med. Wojciech Drygas
  • Prof. dr hab. n. med. Anna Jegier
  • Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Miller
  • Dr hab. n. o zdr. Joanna Kostka, prof. UM

Serdecznie gratulujemy!

Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk powołany został w roku 1999 z połączenia dwóch komitetów: Komitetu Rehabilitacji oraz Komitetu Nauk o Kulturze Fizycznej Uchwałą Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk. Aktualnie działa przy Wydziale V Nauk Medycznych PAN.

Komitet jest samorządnym przedstawicielstwem uczonych reprezentujących dziedzinę nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w tym dyscyplinę nauki o kulturze fizycznej oraz innych nauk związanych z rehabilitacją. Jego działania służą integrowaniu środowiska naukowego całego kraju. Swym zakresem działania obejmuje problemy naukowe, dydaktyczne i organizacyjne rehabilitacji, wychowania fizycznego, sportu oraz turystyki i rekreacji. Do zadań Komitetu należy podejmowanie wszelkich działań służących rozwojowi dyscyplin naukowych reprezentowanych przez Komitet oraz wykorzystanie ich osiągnięć zgodnie z funkcją poznawczą badań naukowych oraz społecznymi potrzebami.

 

Randka z CV

Posted Opublikowany przez Rafał Chęciński in Aktualności
lut
14
Ogłaszamy luty miesiącem zakochanych i w związku z tym zabieramy Cię na randkę!
22 -29 luty to tydzień warsztatów i  webinarów z Akademickim Biurem Karier i tegorocznymi partnerami  AstraZeneca Pharma  i  PZU Zdrowie.
Pierwszy kontakt z pracodawcą jest jak pierwsza randka. Liczy się każdy szczegół a pierwsze wrażenie pozostaje na długo.
Czy pamiętałeś o tym, tworząc swoje CV? Czy zadbałeś o odpowiednie przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej oraz o budowanie profesjonalnego profilu na LinkedIn?
Umów się na Randkę z Akademickiem Biurem Karier:
Odkryjesz, tajniki tworzenia CV, które przyciągną uwagę i wyróżnią Cię spośród innych kandydatów.
Dowiesz się, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, by pokazać swoje najmocniejsze strony i zrobić dobre wrażenie.
Z AstraZeneca Pharma odkryjesz strategie budowania marki osobistej i profesjonalnego profilu na LinkedIn.
Z PZU Zdrowie poznasz tajniki budowania relacji z pacjentem.
Weź udział w rozwojowym tygodniu z Akademickim Biurem Karier.
Na warsztaty wymagana jest bezpłatna rejestracja.