Udział studentów fizjoterapii w konferencjach.

Posted Opublikowane przez Marzena Kalinowska w Aktualności
cze

Sezon konferencyjny w pełni. W ostatnim czasie dwie studentki 5. roku fizjoterapii pod kierunkiem prof. Anny Stasiak wzięły udział w konferencjach naukowych i odniosły sukcesy.

13 czerwca 2024 r. w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauki o Zdrowiu w Teorii i Praktyce”, w której wzięła udział p. Emilia Lesiak, studenta 5. roku fizjoterapii.

Pani Emilia zdobyła wyróżnienie za prezentację ustną pt. „Sporty sylwetkowe – zdrowie, pasja czy obsesja?”

Z kolei w Krakowie w terminie 12-15 czerwca miała miejsce II Konferencja Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Podczas Konferencji p. Justyna Marczyk (studentka 5. roku fizjoterapii i ITS) brała udział w sesji dla studentów i młodych badaczy.

Pani Justyna zdobyła III miejsce w konkursie za najlepsze wystąpienie dotyczące interdyscyplinarności w fizjoterapii w kategorii „najlepsza prezentacja ustna studentów”.

Tytuł prezentacji: „Czy aktywność fizyczna ma zawsze wymiar prozdrowotny? Zagrożenie uzależnieniem od ćwiczeń fizycznych u sportowców amatorów”.

Serdeczne gratulacje oraz życzenia kolejnych sukcesów dla nagrodzonych studentek.