Konferencja Grotta
W dniach 16-17 lutego 2024 r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi odbyła się XIV Konferencja im. J.W. Grotta DIABETOLOGIA OPARTA NA FAKTACH (https://glc.edu.pl/konferencje/grott).
Bogaty program konferencji, przygotowany przez Komitet Naukowy pod przewodnictwem Pani Prof. dr hab. n. med. Katarzyny Cypryk, Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz Katedry Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zgromadził liczne grono klinicystów, ekspertów, wybitnych autorytetów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Uroczystego otwarcia Konferencji naukowej dokonała w imieniu organizatorów Pani Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Cypryk. Następnie Pani Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa oraz Pani Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi Dr n. med. Monika Domarecka pogratulowały organizatorom cennej inicjatywy a wykładowcom oraz uczestnikom konferencji życzyły owocnych obrad.
W czasie Konferencji zostały wygłoszone dwadzieścia trzy prezentacje w ośmiu blokach tematycznych. Problemy kliniczne omawiane na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy z pacjentami z cukrzycą oraz przeglądu aktualnej literatury przedmiotu zostały przedyskutowane w gronie lekarzy, pielęgniarek i położnych różnych specjalizacji, sprawujących opiekę nad pacjentami z cukrzycą.
Cenną inicjatywą organizatorów tej Konferencji była realizacja już po raz trzeci równoległych sesji dedykowanych lekarzom oraz pielęgniarkom i położnym. Podczas sesji pielęgniarskiej i położniczej wyniki swoich badań prezentowały pielęgniarki, położne, nauczyciele akademiccy i studenci Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Konferencja była ważną płaszczyzną wymiany poglądów naukowych badaczy Diabetologii, Kardiologii i Pielęgniarstwa diabetologicznego. Stanowiła ważne forum wymiany doświadczeń i przyczyniła się do dalszego zacieśnienia współpracy naukowców Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i innych ośrodków.
Konferencja została wysoko oceniona przez uczestników chętnie biorących udział w licznych dyskusjach. Z uznaniem dla wysokiego poziomu doniesień naukowych i wspaniałymi wspomnieniami ze spotkań towarzyskich czekamy na kolejną XV edycję tej konferencji.