Konferencja „Optimal Loading kluczem do efektywnej fizjoterapii ortopedycznej”
W dniach 18-19 listopada w murach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Optimal Loading In Modern Physiotherapy”. Wydarzenie to zgromadziło zarówno studentów, jak i doświadczonych ekspertów w dziedzinie fizjoterapii, skupiając się na obszarze programowania postępowania rehabilitacyjnego u pacjentów z dysfunkcjami dolnego odcinka kręgosłupa, stawu biodrowego, stawu kolanowego oraz stopy.
Konferencja została zorganizowana przez SKN Move It! oraz SKN Ortopedii i Traumatologii we współpracy z Sekcją Fizjoterapii Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego. W składzie Komitetu Organizacyjnego konferencji znalazły się dwie nasze studentki – Natalia Pawłuś – studentka V roku fizjoterapii oraz Karolina Sobczak – tegoroczna absolwentka tego kierunku, a także Andrzej Frankiewicz, absolwent fizjoterapii warszawskiego AWFu. Konferencja została objęta patronatem przez Władze Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Pierwszy dzień konferencji przyciągnął uwagę 166 uczestników zainteresowanych obszarem fizjoterapii ortopedycznej, z czego aż 22 osoby miały okazję prezentować wystąpienia oparte na przeglądach najnowszej literatury. W zorganizowanym przez Komitet Naukowy konkursie na najlepsze wystąpienie nie zabrakło studentów Naszej Uczelni. Miejsce 1. powędrowało do Michała Kanaka (Uniwersytet Medyczny w Łodzi, kierunek lekarski), miejsce 2. do Mateusza Kamińskiego (AWF Warszawa, kierunek fizjoterapia), miejsce 3. do Krzysztofa Brzozowskiego (Uniwersytet Medyczny w Łodzi, kierunek fizjoterapia). Przyznane zostały również dwa wyróżnienia – dla Edyty Skórzyńskiej (Uniwersytet Medyczny w Łodzi, kierunek fizjoterapia) oraz dla Antoniego Raciborskiego-Króla (Uniwersytet Medyczny w Łodzi, kierunek lekarski).
Drugiego dnia, uczestnicy mieli okazję pogłębić swoje umiejętności praktyczne poprzez uczestnictwo w warsztatach. Program obejmował warsztaty z badania ultrasonograficznego narządu ruchu, nauki programowania optymalnego obciążenia w dolegliwościach dolnego odcinka kręgosłupa oraz z przedstawieniem nowoczesnych zabiegów fizykalnych i nauką obsługi aparatury. Czwarty warsztat został poprowadzony przez dr. n. med. Marcina Świątczaka, Asystenta pracującego w Klinice Chorób Wewnętrznych, Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej, który przedstawił uczestnikom kompleksowe podejście do terapii manualnej kręgosłupa. Przedstawione praktyczne elementy konferencji dostarczyły uczestnikom doświadczeń, które mogą być zastosowane w ich codziennej praktyce zawodowej.
Konferencja z serii „Optimal Loading In Modern Physiotherapy” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, przyciągając uwagę nie tylko studentów fizjoterapii i samych fizjoterapeutów, ale także studentów kierunku lekarskiego oraz lekarzy. To wydarzenie nie tylko skupiło specjalistów z dziedziny fizjoterapii ortopedycznej, ale także stworzyło platformę do wymiany wiedzy między różnymi grupami zawodowymi, co dodatkowo podniosło jego wartość edukacyjną. W ten sposób konferencja z powodzeniem zintegrowała środowisko akademickie i zawodowe, umacniając sieć współpracy i zrozumienie między różnymi dziedzinami medycyny.
Noc warsztatów już 17.11.2023 r.
Kończy się dzień, znika słońce, blakną kolory, wszystko co widzieliśmy za dnia zmienia się. Nagle niebo rozgwieżdża się i wschodzi na początku czerwonawy, a z czasem coraz bielszy księżyc. Noc jest MAGICZNA… i magiczne są także nasze warsztaty.
Już 17 listopada (od 20.00) zapraszamy Was na kolejną – już 15 edycję kultowego eventu ABK – Noc warsztatów. Tym razem spotykamy się w klimatach aury jesiennej z domieszką dużej ilości magii. Nasze tematy:
- MAGIA Współpracy
- ChillMe – odCZARUJ stres!
- MAGIA WARTOŚCI
Szczegółowy opis warsztatów i zapisy na stronie: https://abk.umed.pl/noc-warsztatow-15sta-jesienno-magiczna-edycja/
O wydziale
Dla studentów
Dla pracowników
Informacje dla studentów
- BIP – czyli Blended Intensive Program
- XVI konferencja Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Perspektywy rozwoju fizjoterapii Pabianice 6-7 grudnia 2024 r.
- OLIMPIJSKIE SUKCESY