VII Ogólnopolska Konferencja PAD „Psychika a Dietetyka”
Drodzy Państwo,
pragniemy zaprosić Państwa do zgłaszania wyników badawczych oraz prac przeglądowych do VII edycji Ogólnopolskiej Konferencji PAD „Psychika a Dietetyka”, która odbędzie się online w dniach 13-14 maja 2023 roku. Jednocześnie informujemy, że pozostał już tylko niecały tydzień do zakończenia zgłoszeń wystąpień.
Jeśli prowadzicie Państwo badania i pragniecie podzielić się wynikami – nie ma na co czekać! Jednym z kluczowych warunków formalnych jest zgłaszanie prac opartych wyłącznie na dowodach naukowych (EBM). Zgłaszane tematy mogą traktować o związku żywienia z funkcjonowaniem OUN, wpływie diety i aktywności fizycznej na stan psychiczny, a także mogą dotyczyć szeroko pojętej psychodietetyki, psychoterapii i komunikacji z pacjentem.
Zgłoszenia, w formie abstraktu wystąpienia/opisu badań, można nadsyłać do 1 marca 2023 roku włącznie na adres: kontakt@eletive.pl!
Jak co roku, Uczestnicy powalczą o Statuetkę Mózgu roku, ale to nie wszystko 😊 Dla najlepszych badaczy Partnerzy ufundują również wspaniałe nagrody!
Więcej informacji na stronie: https://pad.eletive.pl/program/
Z dietetycznymi pozdrowieniami
Komitet Organizacyjny Konferencji PAD
Zaproszenie do udziału w programie Smart-Up Lab 2023
Szanowni Studenci,
Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do udziału w programie Smart-Up Lab 2023, którego organizatorem jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jest to już ósma edycja programu edukacyjno-inkubacyjnego, który umożliwia rozwijanie kreatywnych pomysłów i zdobycie wiedzy z zakresu tworzenia innowacji.
Program jest skierowany do studentów, doktorantów, absolwentów, naukowców i przedsiębiorców, którzy są zainteresowani tworzeniem innowacyjnych rozwiązań w sektorze opieki zdrowotnej. Nie musisz mieć już gotowego pomysłu na innowację – w ramach programu nauczysz się metod design thinking, które pozwolą Ci na opracowanie nowych rozwiązań razem z zespołem projektowym.
Podczas 8-miesięcznego programu będziesz miał/a okazję poznać procesy tworzenia pomysłów, planowania biznesowego, przedsiębiorczości, badań rynku, finansowania innowacji, prezentacji produktów i wielu innych zagadnień związanych z tworzeniem biznesu. Będziesz też miał/a dostęp do dedykowanego mentoringu, który pomoże Ci w rozwoju Twojego projektu.
Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w programie, zachęcamy do wypełnienia formularza wczesnej rejestracji, który znajduje się na stronie: https://forms.office.com/e/twwCmsFpuS.
Opłata za udział w programie wynosi:
do 22 lutego 2023 – 350 zł
do 8 marca 2023 – 450 zł
do 24 marca 2023 – 550 zł
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, odwiedź stronę internetową programu: http://medihub.umed.pl/sul2023/. Tam znajdziesz także szczegółowy opis programu oraz harmonogram.
Mamy nadzieję, że dołączysz do nas w tym inspirującym projekcie i zechcesz podzielić się swoimi pomysłami oraz doświadczeniem w tworzeniu innowacji.
Dwadzieścia lat Wydziału Nauk o Zdrowiu – uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału oraz nadania symboli zawodowych absolwentom Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa
27 stycznia 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz nadania symboli zawodowych absolwentom Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa w roku akademickim 2021/2022.
Uroczystość była także okazją do uczczenia dwudziestolecia działalności Wydziału.
W wydarzeniu uczestniczyły Władze Uczelni:
- Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. Radzisław Kordek,
- Prorektor ds. Kształcenia, prof. Tomasz Kostka,
- Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, prof. Jolanta Kujawa,
- Dziekan Wydziału Farmaceutycznego, prof. Anna Kilanowicz Sapota,
- Prodziekan ds. Oddziału Medycyny Laboratoryjnej dr hab. n. med. Joanna Sikora, prof. uczelni
- Prodziekan Wydziału Lekarskiego ds. Kształcenia, Kierownik Oddziału Stomatologicznego, prof. Jerzy Sokołowski
oraz Prodziekani Wydziału Nauk o Zdrowiu: - dr hab. n. o zdrowiu Ewa Borowiak, prof. uczelni; dr hab. n. o zdrowiu Małgorzata Pikala, prof. uczelni; dr hab. n. med. Robert Irzmański, prof. uczelni; dr hab. n. med. Cezary Chojnacki,
- prof. uczelni; dr n. med. Jolanta Glińska, prof. uczelni; dr n. o zdrowiu Beata Leśniczak, prof. uczelni; prof. dr hab. n. med. Dorota Kaleta; dr hab. n. o zdrowiu Joanna Kostka, prof. uczelni;
- dr hab. n. med. Dariusz Timler, prof. uczelni.
W uroczystości wzięli udział także:
- Przedstawiciele Władz Samorządu Terytorialnego:
- Wiceprezydent Miasta Łodzi, Adam Wieczorek,
- Dyrektor Wydziału Zdrowia Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Jolanta Kowalik – Gęsiak,
- Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów, Zbigniew Weremczuk;
- Przedstawiciele organizacji środowisk zawodowych:
- Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Zofia Małas,
- Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi, Agnieszka Kałużna, Przewodnicząca Zarządu Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, dr n. o zdrowiu Dorota Kilańska,
- Koordynator Wojewódzki Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Michał Łaz;
- Prezesi, Przewodniczący i Członkowie Zarządów Towarzystw Naukowych i Zawodowych,
- Przedstawiciele Konsultantów Krajowych i Wojewódzkich w zakresie dietetyki, fizjoterapii, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego oraz zdrowia publicznego,
- Interesariusze zewnętrzni, Dyrektorzy i Kierownicy podmiotów leczniczych, Pielęgniarki Naczelne, Przełożone oraz przedstawiciele pozostałych instytucji, stanowiących bazę dydaktyczną i naukową uczelni.
Uroczystość wręczenia dyplomów stała się także okazją do upamiętnienia 20 – lecia powstania Wydziału. Osoby uhonorowane odznaczeniami uczelnianymi, nadanymi przez Senat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, odebrały listy gratulacyjne.
Przypomnijmy:
Medal „Za zasługi dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi” otrzymali:
- prof. Anna Jegier,
- prof. Dorota Kaleta,
- prof. Jolanta Kujawa,
- prof. Józef Kobos,
- prof. Tomasz Kostka,
- dr hab. n. o zdrowiu Ewa Borowiak, prof. uczelni
- dr hab. n. med. Cezary Chojnacki, prof. uczelni
- dr n. med. Jolanta Glińska, prof. uczelni
- dr hab. n. med. Robert Irzmański, prof. uczelni
- dr hab. n. o zdrowiu Małgorzata Pikala, prof. uczelni
- dr hab. n. med. Dariusz Timler, prof. uczelni.
- dr Krystyna Frydrysiak,
- Ewa Górecka.
Odznakę „Zasłużony dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi” wręczono:
- dr hab. n. med. Elżbiecie Poziomskiej – Piątkowskiej, prof. uczelni
- dr Beacie Brosowskiej,
- dr Jolancie Dominowskiej,
- dr Beacie Kunikowskiej,
- dr Bogusławie Rudnickiej,
- dr Małgorzacie Saryusz – Wolskiej,
- dr Annie Sobol – Pacyniak,
- mgr Agnieszce Dejdzie,
- mgr Magdalenie Gawrońskiej,
- mgr Katarzynie Kociszewskiej,
- mgr Dorocie Sowińskiej,
- Izabeli Szłapie.
Podczas uroczystości wyróżniono absolwentów Wydziału, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz angażowali się i aktywnie włączali w działalność organizacji studenckich.
Wśród absolwentów, którzy uzyskali najwyższą średnią znaleźli się:
- Z kierunku Dietetyka I st.: Kinga Ryś;
- Z kierunku Dietetyka II st.: Magdalena Pękala, Michalina Zielińska;
- Z kierunku Fizjoterapia: Marta Balcerzak, Dominika Kotus;
- Z kierunku Pielęgniarstwo I st.: Aleksandra Butlańska, Małgorzata Dura, Anna Karbowniczak;
- Z kierunku Pielęgniarstwo II st.: Dominika Kusińska, Katarzyna Urbaniak;
- Z kierunku Położnictwo I st.: Julia Węglicka, Magdalena Szafrańska, Julia Klimek;
- Z kierunku Położnictwo II st.: Paulina Amer;
- Z kierunku Ratownictwo medyczne: Justyna Wolna;
- Z kierunku Zdrowie publiczne I st.: Marta Wujek;
- Z kierunku Zdrowie publiczne II st.: Agata Skurska.
Nagrody i wyróżnienia przekazali przedstawiciele sponsorów: Krajowa Rada Fizjoterapeutów, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych, Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Salve Medica, Interpolska.
O wokalną oprawę muzyczną wydarzenia zadbała utalentowana studentka kierunku Pielęgniarstwo, pani Julia Miazek.
Absolwentom gratulujemy i życzymy sukcesów!
Historycznie:
1 października 1994 roku rozpoczął działalność Oddział Higieny i Profilaktyki Medycznej przy Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Jego kierownikiem został prof. dr hab. Janusz Greger.
25 stycznia 1996 roku zmieniono nazwę jednostki na Oddział Zdrowia Publicznego.
1 października 2001 roku Uchwałą nr 16/2001 Senatu Akademii Medycznej w Łodzi, po 7 latach działalności, Oddział został przekształcony w Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej
w Łodzi. Jego pierwszym Dziekanem został prof. Wojciech Drygas, Prodziekanem ds. Oddziału Zdrowia Publicznego – prof. Janusz Greger, a Prodziekanem ds. Oddziału Medycyny Ratunkowej
– prof. Wojciech Gaszyński. W latach 2003-2008 Dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu była prof. Anna Jegier, w latach 2008 – 2016 funkcję Dziekana pełnił prof. Tomasz Kostka, od roku 2016 do 2020 Dziekanem była prof. Małgorzata Wągrowska-Danilewicz, a od 2020 jest nim prof. Jolanta Kujawa.
Uchwałą nr 255 Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z dnia 27.05.2010, na wniosek Rektora, Wydział Pielęgniarstwa i Położnictwa został włączony do Wydziału Nauk o Zdrowiu, tworząc Oddział Pielęgniarstwa i Położnictwa. Uchwała weszła w życie z dniem 30 czerwca 2010 roku.
Kierunki Pielęgniarstwo i Położnictwo zostały uruchomione 1 października 1997 roku zgodnie z Uchwałą nr 11/96 podjętą jeszcze przez Akademię Medyczną w Łodzi z dnia 12.12.1996r. w ramach utworzonego Oddziału Pielęgniarstwa na Wydziale Lekarskim. W okresie 25 lat prawo wykonywania zawodu otrzymało prawie 4,5 tysięcy pielęgniarek i pielęgniarzy oraz dwa tysiące położnych.
Więcej zdjęć: https://www.flickr.com/photos/umedlodz/albums/72177720305729890