Informacja dla nauczycieli i studentów

Posted Opublikowane przez Piotr Dolata w Aktualności, Aktualności Pracowników
wrz

Szanowni Państwo, Nauczyciele akademiccy i Studenci,

zbliża się początek roku akademickiego 2020/2021. W trosce o zapewnienie najwyższej jakości nauczania i zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego chcemy ponownie przypomnieć ogólne zasady prowadzenia zajęć na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Wykłady będą prowadzone zdalnie, w formie synchronicznej lub asynchronicznej. Seminaria będą się odbywać zdalnie w formie synchronicznej lub w miejscu przewidzianym w planie zajęć. Większość ćwiczeń i laboratoriów będzie prowadzona w siedzibie Uczelni oraz w szpitalach. Zwracamy uwagę na szczegółowe wymagania Dyrektorów Szpitali dotyczące ubioru i środków ochrony indywidualnej – dostępne na stronie internetowej WNoZ. W szczególności, obowiązują fartuchy z krótkimi rękawami i zasada „nic poniżej łokcia” (bez zegarków, biżuterii), maseczki chirurgiczne (niedopuszczalne są bawełniane), buty łatwe do dezynfekcji.

Zajęcia nie powinny wykraczać poza ramy czasowe uwzględnione w planach zajęć, natomiast ich harmonogram może być dostosowany do możliwości zakładu, oddziału, kliniki. Ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną, sugerujemy stały kontakt starosty grupy z adiunktem dydaktycznym. Jeżeli wykłady będą odbywały się w formie asynchronicznej, proponujemy rozpoczęcie pierwszego wykładu w trybie synchronicznym, w celu ustalenia ze studentami zasad, jakie będą obowiązywały w ramach danego przedmiotu i wskazania platformy, na której będą umieszczone nagrania wykładów.

Zajęcia należy prowadzić zgodnie z zasadami epidemiologicznymi wypracowanymi przez władze UM i szpitale.

Dziękujemy wszystkim Kierownikom przedmiotów i Nauczycielom akademickim, którzy w trosce o poziom nauczania wypracowali w okresie wakacyjnym różne scenariusze zajęć. Dzięki temu jesteśmy lepiej przygotowani do rozwiązywania codziennych problemów związanych z nauczaniem studentów w tym wyjątkowym czasie. Nie wiemy jaki będzie dalszy przebieg epidemii, dlatego prosimy o zrozumienie, jeżeli zasady prowadzenia zajęć będą przez nas modyfikowane w trakcie roku akademickiego.

Dziekan i Prodziekani Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi